מחשבות ומעשים

קצת מפתיע שהכרתי את טליה זליגמן ואת אברהם קורנפלד בנפרד ולא דרך הפרויקט המשותף שלהם, אנטייטלד. אנטייטלד הוא בדיוק סוג האתרים שאני אוהב, ומתאים לי להגיד שלום (להציק) לאנשים שאחראיים לדברים שאני אוהב. מדובר בבלוג קבוצתי שעוסק בעיצוב, אמנות, תרבות ודברים דומים, והוא מתפקד בתור מגזין שמדבר על התחום, אבל גם בתור במה ליצירה. אברהם וטליה לא עובדים בעצמם, לבלוג יש צוות גדול של כותבים קבועים ואל הצוות מצטרפים מדי פעם משתתפים אורחים (כל כותב קבוע מצוות ליום בחודש בו הוא מעלה תוכן, ורוב החודש כבר מכוסה).

בפעם הראשונה שנתקלתי באתר חשבתי שקוראים לו פשוט בשם שתי הקטגוריות העיקריות שלו "מחשבות ומעשים", טליה ואברהם החליטו שלבלוג יהיה שם שהוא לא שם, לכן השם גם לא מופיע בראש העמוד. מחשבות ומעשים הם שני סוגי התוכן שטליה ואברהם מבקשים מהמשתתפים בבלוג, לא נקבע נושא מראש אבל בכל חודש נבחרת מילה אליה מוזמנים המשתתפים להגיב. השיטה יוצרת תוכן מגוון ביותר, זה כיף.

את האפיון ואת עריכת התוכן של האתר עושים אברהם וטליה ביחד. העיצוב שאתם רואים הוא העיצוב השני של האתר, והוא עלה לאוויר לא מזמן, אברהם עיצב את האתר על פי שיטת עבודה בגריד מרובע שהוא פיתח.

למה אני מספר לכם על זה, בעצם:

אחד הדברים שאני הכי אוהב באנטייטלד זה שלמרות שהאתר יושב על מערכת וורדפרס, היא לגמרי לא מורגשת. מדובר בבלוג והתוכן כן מסודר כך שהמחשבות והמעשים החדשים ביותר מקבלים יותר תשומת לב, אבל ממש ניכר שבאנטייטלד, בניגוד לרוב האתרים, היתה עבודה צמודה של אנשי תוכן, מאפיינים, מעצבים ומתכנתים (במקרה הזה, כל התפקידים מעורבבים לגמרי בין שני אנשים). רואים את זה בגריד, בפונט, בניסוחים, בתכנון, ובעוד כמה וכמה מקומות. למשל:

אתר מומלץ. מאד. לכו ותראו.
גם כי הוא מעניין וגם כי זה שיעור מעולה ב"אינטרנט טוב".